Alapító tagjaink kisgyermekes szülők, családok.
Elsődleges célunk akkor az volt, hogy családi napköziket hozzunk létre minél szélesebb területen. Úgy gondoltuk, hogy az ilyen jellegű önkormányzati feladatok átvállalásával mind a szülők, gyermekek, mind a város hasznára válunk. Az óvodák, bölcsődék túlzsúfoltak, ám így sem tudják kielégíteni a felmerülő igényeket. Azonban mire megtörtént az egyesület bejegyzése, az oktatási törvény gyökeres változásnak indult, kilátásba helyzeték s 3 éves kortól való óvodakötelezettséget, amit a gyermek családi napköziben már nem tölthet el. Az 1-3 éves korosztályra építeni pedig kezdő "vállalkozásként" egyelőre nem tudunk a biztos anyagi források miatt. Ezzel együtt igyekszünk naprakészek maradni és megragadni a kínálkozó lehetőségeket. Tevékenységeinket széles körben határoztuk meg, egyrészt mert tagjaink az alábbi területeken már tapasztalattal bíró szakemberek, másrészt mert e tevékenységek egymással szorosan összefüggnek és rájuk globálisan tekintve érhetünk el sikereket, harmadrészt csak azon a területen tudunk majd eredményeket felmutatni, amelyeknek működését a mindenkori kormány illetve EU erkölcsileg és anyagilag támogatni kíván, pl. pályázatok útján.
Egyesületünk főbb tevékenységei:
• egészségmegőrzés, betegségmegelőzés, gyógyító-, egészségügyi rehabilitációs tevékenység (pld. egészséges életmódra nevelő programok szervezése)
• szociális tevékenység, családsegítés, időskorúak gondozása (pld. családi napközi működtetés)
• nevelés és oktatás, képességfejlesztés, ismeretterjesztés (pld. családi napközi működtetés, tanfolyamszervezés, felnőttoktatás)
• kulturális tevékenység (kulturális programok szervezése, pld. Gyermek táncház)
• környezetvédelem (a környezettudatosság kiemelt szempont minden tevékenységben, pld. szelektív hulladékgyűjtésre, takarékosságra ösztönzés, stb.)
• gyermek- és ifjúságvédelem, gyermek- és ifjúsági érdekképviselet (pld. családsegítés tanácsadáson keresztül, együttműködés gyermekjóléti intézményekkel)
• hátrányos helyzetű csoportok társadalmi esélyegyenlőségének elősegítése (pld. munkaerőpiacon hátrányos helyzetűek, csökkent munkaképességű dolgozók foglalkoztatása).
Támogatóink:
Nemzeti Együttműködési Alap
és az
Emberi Erőforrások Minisztériuma
Nemzeti Család-és Szociálpolitikai Intézet
Éves beszámoló 2011
Éves beszámoló 2012
Éves beszámoló 2013
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése